Kaip geras fotografas prisideda prie tobulos šventės

fotografas

Gyvenime pasitaiko akimirkų, kurias norisi užfiksuoti. Tai džiaugsmas, kelionės, įvairios pergalės. Vaikštinėdami po kurortą ir pamatę ką nors įdomaus, traukiame fotoaparatą ar išmanųjį telefoną ir spragtelėję mygtuką ar liečiamajame ekrane esantį simbolį gauname vaizdą. Tačiau tuomet, kai organizuojama šventė ar renginys, dėmesį patraukia fotografas, kuris galėtų padaryti profesionalių kadrų.

Kuo didesnis žmonių ratas mus supa, tuo daugiau skirtumų tarp jų galime įžvelgti. Tas pats teigtina ir apie įvairių sričių atstovus. Štai vienas automechanikas ne tik puikiai išmano darbą, bet ir mandagiai bendrauja. O kitas galbūt vienos iš šių savybių šykštės. Kai kalba pasisuka apie fotografiją, tendencijos tos pačios. Dėl to tenka atsakingai rinktis, kuris fotografas galėtų atvykti į šventę ir profesionaliai užfiksuoti jos akimirkas. Tuomet kyla ne tik elementarūs su laiku bei kaina susiję klausimai.

Nejučia imama mąstyti, kaip apskritai apibrėžti šios veiklos atstovą. Bene pagrindinė dilema – ar fotografija yra menas, ar profesija. Pagal tai, kiek fotografams reikia sukaupti žinių ir kiek tenka investuoti į įrangą, fotografijos sfera apskritai supanašėja su verslo pasauliu, kur galioja investicijų bei pelno principai. Sugebėjimas redaguoti nuotraukas, žinojimas, kada, kokį objektyvą naudoti – pora pavyzdžių, leidžiančių suprasti, kad fotografijos paslaugas teikiančiam asmeniui tenka nemažai pasukti galvą.

Vis dėlto fotografas neprimena tradicinio vienokios ar kitokios srities darbuotojo. Jo judesiai, fotoaparato laikymas stengiantis „pagauti“ geriausią kadrą primena grakščius dailininko potėpius drobėje ar tobulo šokio judesius. Dėl to pats procesas įgauna intriguojančių atspalvių. Na, o pats žmogus, teikiantis fotografijos paslaugas, įgyja autoritetą – juk ne kiekvienas sugebėtų suderinti meninius sugebėjimus su techniniais darbais. Tai suponuoja apie aukštą meistriškumo lygį, kurio atkakliai siekta ir už kurį turi būti deramai atlyginta.

Galima drąsiai teigti, jog geras fotografas – tarsi išganymas. Jis turi reikiamą įrangą, nuolat tobulėja savo srityje ir kaskart pasiūlo „šviežių“ sprendimų. Fotografo indėlis į bet kokią šventę neginčijamas. O svarbiausia, kad meniškumo ir profesionalumo aura apipintas procesas virsta puikiomis nuotraukomis, primenančiomis nuostabias akimirkas.