Kėdės

kedes

Kėdė – vienas pagrindinių baldų tiek namie, tiek darbe, tiek lauke ar bare. Žmogus ant kėdės paprastai praleidžia labai daug laiko tiek ilsėdamasis, tiek dirbdamas. Kartu tai reikšminga ir ryški interjero detalė, suteikianti namams ar biuriui jaukumo ir išskirtinumo. Ko gero sunku įsivaizduoti patalpą, kurioje nereiktų kėdžių.

Kėdžių įvairovė be galo didelė. Priklausomai nuo funkcijos ir nuo vietos, kurioje kėdė bus pastatyta, priklauso jos aukštis, dydis, gaminimo medžiagos, dizainas.

Namuose kone kieviename kambaryje esančios kėdės gali būti skirtingos. Pavyzdžiui valgomojo kėdės paprastai pasižymi elegantišku dizainu, patogumu ir funkcionalumu. Pagamintos iš medžio, tekstilės, metalo ar kitų medžiagų, suteikia valgomajam kambariui išskirtinimo, išryškina šeimininkų skonį ir gyvenimo būdą. Miegamajame dažniausiai pasirenkamos jaukesnės, minkštos, švelnių atspalvių kėdės, o vaikų kambariui dažnai gaminamos mažytės, plastiko ar medžio kėdutės. Virtuvėje ko gero sunku apseiti be senų gerų taburečių, kurios pasižymi paprastumu, užima mažai vietos ir gali būti įvairiausių modelių. Na, o supamoji kėdė tikriausiai yra ryškiausias jaukių namų atributas. Tokioje kėdėje malonu pailsėti po sunkios darbo dienos, paskaityti, ar kartas nuo karto smagiai ir jaukiai pasisūpuoti.

Biuro ar baro kėdės paprastai pasižymi kiek kitokiu dizainu, nei namų kėdės. Dirbant biure, svarbus kėdės patogumas ir patvarumas. Biuro kėdės būna minkštos, patogios, su galimybe reguliuoti aukštį ir kitas funkcijas, gana dažnai turi ratukus, kurie taip pat suteikia patogumo dirbant.

Kėdžių baruose spektras labai įvairus – nuo ypač aukštų futuristinio dizaino, iki paprastų jaukių medinių. Kaip atrodys baro ar kavinės kėdė, priklauso nuo vietos koncepcijos, į kokius klientus orientuojamasi, koks maistas ar gėrimai pateikiami. Taigi kėdė tikrai neatsiejama gyvenimo dalis!