Laisvalaikis

Apie Texas Holdem pokerio taisykles

Azartiškasis pokeris reikalauja nemažai žinių. Apie pokerio taisykles galima skaityti tikrai ne vieną pusvalandį. Didelio dėmesio sulaukia Texas Holdem. Tad šiame straipsnyje pakalbėsime būtent apie tai.

pokerio taisyklesŽodis „Texas“ verčia regzti sąsajas su tokio pavadinimo valstija. Net nekreipiant dėmesio į geografines ypatybes išaiškėja viena tiesa – Texas Holdem pakliūva tarp populiariausių pokerio rūšių. Ir netgi užlipa ant aukščiausiojo laiptelio. Tai pakankamas argumentas pradėti kalbą apie šio tipo pokerio taisykles. Ar jos įdomios, ar ne, ar sudėtingos, ar gana lengvos, spręsti jums.

Pradėkim nuo to, jog Texas Holdem reikalauja bent dviejų žaidėjų. Na, čia kaip ir viskas aišku, prieš patį save juk nežaisi. Ar yra žaidėjų skaičiaus maksimumas? Paprastai kalba sukasi apie dešimtį. Pokeris neapsieina be kortų, tad jų tikrai reikės. Na, ir, aišku, naudojami žetonai.

Viena iš žinotinų ypatybių – statymo dydžiai. Tai beribis statymas, banko dydžio bei fiksuoto dydžio statymas. Kadangi įvairiose terpėse apie pokerį informacija dažnai pateikiama pasitelkiant angliškus terminus, tai jūsų dėmesiui angliški statymo dydžių pavadinimai: no limit, pot limit, fixed limit. Beribis statymas – kaip aišku iš pavadinimo, nėra ribojamas. Banko dydis – kai statoma banko dydžio žetonų suma. Fiksuotas dydis – tai toks dydis, kai pirmame raunde atliekamas vieno privalomojo dydžio statymas, o trečiame bei ketvirtame raunde reikia atlikti dviejų privalomųjų dydžių statymus. Statymo raundų yra keturi.

Kokių veiksmų gali imtis žaidėjai? Čia vėlgi karaliauja angliški terminai.

Fold – tai „žodžio perleidimas“ kitam.

Check – kitos kortos tikrinimas ir taip pat „žodžio perleidimas“.

Call – atsakymas į statymą (žaidėjas deda tokį patį skaičių žetonų, kiek ir ankstesnis žaidėjas).

Bet – statymo kėlimas.

Raise – didesnis nei Bet statymo kėlimas.

Re-Raise – permušimo permušimas.

All in – visų žetonų statymas į banko vidurį.

Taigi, kalbėdami apie Texas Holdem pokerio taisykles negalime praleisti terminų. Kaip matome, jie angliški (ir tikriausiai ne kartą girdėti). Už kiekvieno apibrėžimo slypi nemažai galvojimo. Juk svarbu laiku padaryti tinkamą ėjimą. Todėl mąstant apie pokerio žaidimą nereikėtų pulti stačia galva ir lošti net nežinant taisyklių. Ši sritis reikalauja įsigilinimo ir pasižymi savomis taisyklėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *