Atlikus remontą namuose, dažniausiai ateina metas atsisveikinti ir su senais baldais. Sutikite, močiutės laikų komoda prie moderniu dekoratyviniu tinku puoštos sienos tikrai ne visada atrodo „į temą“! Naujus baldus galima išsirinkti dviem būdais: apžiūrėjus ekspoziciją, įsigyti jau pagamintus baldus arba kreiptis į baldų gamintojus, dirbančius su individualiais užsakymais. Populiarūs ne tik virtuvės, bet ir nestandartiniai prieškambario baldai. Kalbant apie pastarųjų kainą bei, aišku, kokybę, bene daugiausia reikšmės turi furnitūra baldams. Ką apie šią baldų dalį turi žinoti kiekvienas pirkėjas?
Baldų furnitūros gamybos srityje yra keli stambiausi „žaidėjai“, kurių pavadinimas yra girdėtas dažnam ir natūraliai siejasi su kokybe. Jei furnitūra baldams pasirenkama iš žinomo gamintojo produkcijos, galima tikėtis aukštos kokybės, tačiau reikia nusiteikti ir plačiau atverti piniginę. Didesnė gaminių kaina visiškai suprantama ir tai nėra susiję su nusistatymu, jog mokama tik už vardą. Gamintojai dėmesį skiria ne tik furnitūros kūrimui bei gamybai, bet ir šios veikimo patikrinimui, ilgaamžiškumo bei patikimumo veikimo kontrolei. Kai kurie gamintojai gali pasiūlyti išskirtines, tik jų produkcijai skirtas funkcijas, o tai, kaip ir aukščiau paminėtos priežastys, prisideda prie aukštesnės kainos.
Eilinis klientas, kuriam reikalingi, pavyzdžiui, nestandartiniai prieškambario baldai, gali net nežinoti apie furnitūros gamintojų siūlomas galimybes. Dėl to pokalbį su baldus projektuotojais bei gamintojais reikėtų pradėti nuo trumpos pažinties su šiuolaikiniais techniniais sprendimais, o tik vėliau, apsvarsčius savo norus bei galimybes, priimti galutinį sprendimą.
Furnitūra baldams gali kainuoti net daugiau už patį baldą! Aišku, toks variantas pasitaiko išimtinais atvejais, kalbant apie techniškai sudėtingus sprendimus, pavyzdžiui, elektra valdomus mechanizmus stalčiuose). Įprastai furnitūra sudaro apie 10-20% baldos kainos. Renkantis, kuris variantas jums reikalingas, konkrečiai žinokite savo poreikius bei finansines galimybes. Nederėtų nei, liaudiškai tariant, „spjauti aukščiau bambos“, nei, net ir turint pakankamai pinigų, rinktis tai, kas naujausia, bet realiai nelabai reikalinga.