Sveikata, grožis

Jautrios veido odos priežiūros patarimai

Galbūt nežinojote, kad jautri gali būti visų tipų oda. Išoriniai aplinkos veiksniai, tokie kaip teršalai, oras, mityba ir dirgikliai, esantys kai kuriose grožio priemonėse, gali turėti įtakos odos jautrumui, todėl oda gali būti įtempta, niežtinti ar uždegiminė. Orų pakeisti negalime, tačiau yra daug lengvesnių būdų, kaip kovoti su jautria oda. Išbandykite šiuos paprastus jautrios odos priežiūros patarimus, kurie padės jums nuraminti ir apsaugoti savo odą bei išvengti šių nemalonių reakcijų.

Grįžkite prie pagrindų

Daugumą jautrios odos priežiūros patarimų galima apibendrinti vienu principu – viskas turi būti paprasta. Pirmiausia naudokite odos valymo priemonę, tačiau venkite šiurkščių cheminių valiklių, kurie gali suerzinti ar net pažeisti veido odą. Rekomenduojama rinktis ir naudoti raminantį poveikį turinčius produktus. Jei persistengsite, nepasieksite norimo veido odos priežiūros rezultato, o kartais dėl netinkamų odos priežiūros priemonių naudojimo poveikis gali būti visai priešingas. Tik naudojant švelnius odos valiklius, odą galima tinkamai nuvalyti ir atgaivinti.

Prieš miegą nuvalykite makiažą

Ne paslaptis, kad dažnai prieš miegą tingisi tai padaryti. Tačiau makiažo nuvalymas prieš guldantis į patalus gali greitai tapti (geru) įpročiu. Nepriklausomai nuo to, ar jūsų oda paprastai yra jautri, ar ne, jūsų veido būklė gali pablogėti, jei miegosite, nenuvalę makiažo nuo veido. Švelnus putojantis valiklis gali padėti jautriai veido odai išlikti gaiviai ir švariai kiekvienos dienos pabaigoje ir veiksmingai palaikys odos stangrumą.

Rūpestingai elkitės su jautria veido oda

Labai svarbu, kad veido odos valymas nebūtų per šiurkštus. Intensyviai ir stipriai trinant, tempiant ar spaudžiant odą valymo metu, po valymo ji gali būti labai sudirginta ir jautri. Ypač kruopščiai ir atidžiai reikia nuvalyti makiažą. Naudodami vatos diskelį, sudrėkintą akių makiažo valikliu, švelniai uždėkite jį ant akies ir kiek ilgiau palaikykite, kad jis ištirpintų makiažo likučius ir lengviau juos pašalintumėte.

Apsaugokite jautrią odą nuo saulės

Klaidinga manyti, kad odą nuo saulės reikia saugoti tik vasarą, kai būname tiesioginiuose saulės spinduliuose. Net ir apsiniaukusią ir lietingą dieną mūsų odą veikia žalingi UVA ir UVB spindulių. Vienas svarbiausių jautrios ar kitų problemų turinčios odos priežiūros patarimų – saugoti jautrią odą ištisus metus, į kasdienę odos priežiūrą įtraukiant apsauginį kremą nuo saulės. Norėdami papildomai apsisaugoti, kasdien naudokite drėkinamąjį kremą su pridėtiniu SPF filtru.

Atvėsinkite odą

Per didelis karštis gali išberti jautrią odą, todėl prausdamiesi veidą naudokite drungną vandenį ir venkite labai karšto dušo. Jei jaučiate, kad odai reikia šiek tiek atvėsti, įdėkite drėgną veido šluostę į šaldytuvą ir naudokite kaip vėsinantį kompresą sudirgusiai odai.

Apsaugokite jautrų veidą nuo taršos

Būnant lauke visą dieną, ore esantys teršalai gali prilipti prie odos ir pažeisti jos apsauginį barjerą. Ilgainiui teršalų dalelės gali kauptis ant odos ir sukelti dirginimą bei uždegimus. Todėl reikia dažnai valyti odą, kiekvieną dieną ryte ir vakare, kad pašalintumėte nuo jos visus susikaupusius nešvarumus. Jei vykstate į kelionę, rankinėje ne pro šalį turėti valomųjų servetėlių pakuotę, kad kelionės metu prireikus galėtumėte valyti veidą.

Svarbiausias jautrios odos priežiūros etapas – drėkinimas  

Jei norite turėti nesudirgusią ir sveiką veido odą, stenkitės, kad ji būtų pakankamai sudrėkinta. Drėkinimas du kartus per dieną padės subalansuoti jautrią odą, o reikiamo vandens kiekio vartojimas – išlaikyti reikiamą odos drėgmės lygį. Kadangi jautrumas gali būti būdingas visų tipų veido odai, tikimės, kad šie pagrindiniai patarimai padės jums kontroliuoti jautrios odos požymius.

Daugiau: Chalure.lt