Namai

Kodėl verta tapetais apklijuoti sienas?

Šiais laikais namuose galime pritaikyti įvairiausias interjero idėjas, todėl dažnai kyla keblumų tuomet, kai reikia pasirinkti vieną sprendimą. Ypač daug diskusijų kyla tuomet, kai sprendžiama, ar sienas geriau dažyti, ar apklijuoti jas tapetais. Jei ir Jūs susiduriate su šia dilema, siūlome susipažinti su privalumais, kuriuos gali pasiūlyti tapetai.

Lengva užmaskuoti sienų nelygumus

Pripažinkime – daugelis sienų neretai nėra pačios lygiausios. Ant jų galime pastebėti įvairiausius įbrėžimus, įskilimus ar kitus panašius defektus, kurie grožio jokiai patalpai tikrai neprideda. Nusprendus sienas dažyti, daugelis tokių deformacijų tik dar labiau išryškės, todėl jas daug geriau paslėpti po tapetais. Žinoma, tai nereiškia, kad dažant sienų nelygumų paslėpti neįmanoma, tačiau toks procesas neabejotinai pareikalaus gerokai daugiau pastangų. Tuo tarpu naudodami tapetus, juos labai lengvai paslėpsite – tam nereikės nei specifinių žinių, nei papildomos darbo jėgos.

Paprastesnis darbo procesas

Žinoma, tiek sienų dažymui, tiek tapetų klijavimui reikės ir kruopštumo, ir nemažai Jūsų laiko, tačiau jei lyginsime klaidų riziką, dažymo procesas bus šiek tiek sudėtingesnis. Dažant svarbu išlaikyti vienodus atspalvius ir išvengti bet kokių teptuko žymių, o ką jau kalbėti apie tuos atvejus, kai reikia užmaskuoti ir prieš tai aptartus nelygumus. Tuo tarpu klijuojant tapetus tereikia tiesiai užklijuoti jų lakštus prie sienos. Pasikartosime – tai nėra absoliučiai pastangų nereikalaujanti užduotis, tačiau tapetų klijavimui ne visuomet reikalinga profesionalų pagalba.

Ilgaamžiškumas

Tinkamai užklijuoti, nuoširdžiai prižiūrėti, kokybiški tapetai gali tarnauti apie 15-20 metų – net ir po tokio laikotarpio jie gali neprarasti savo išvaizdos ir atrodyti tarsi ką tik įsigyti. Tai reiškia, kad vieną kartą atlikus šį darbą, apie pokyčius greičiau pagalvosite norėdami naujovių, o ne dėl to, jog tapetų būklė Jūsų nebetenkina. Palyginimui, norint išsaugoti kokybišką ir nepakitusį dažų atspalvį, jį reikėtų atnaujinti maždaug po trijų metų.

Paprasta priežiūra

Nors apie tapetų valymą sklando įvairiausių mitų, galite būti tikri – ši užduotis bus lengvai įveikiama. Jų priežiūra priklauso nuo konkretaus tipo: pavyzdžiui, popieriaus pagrindo tapetus reikėtų valyti su sausa, švaria šluoste arba minkštu šepetėliu. Be to, prekyboje šiuo metu yra ir plaunamų jų modelių, kuriuos galima šveisti ir su šlapiu skudurėliu ar švelnesniais valikliais. Taigi bet kuriuo atveju nesunkiai atsisveikinsite su bet kokiais ant sienų susikaupusiais nešvarumais.

Gausus raštų ir stilių pasirinkimas

Nusprendę kambario sienas papuošti įdomiais raštais ar vaizdiniais, tarp tapetų rasite ypatingai plačią jų įvairovę. Šie gaminiai išsiskiria itin gausiu asortimentu, todėl nesunkiai rasite bet kokiam stiliui tinkančius sprendimus, nesvarbu, ar įrenginėsite svetainę, ar nuspręsite atnaujinti vaikų kambarį. Tiesa, vienspalvių variantų bus šiek tiek mažiau, tačiau jei planuojate plėtoti gyvybingą, unikalų interjerą, tapetai Jums leis įgyvendinti bet kokias stilistines idėjas.                            

Platus kainų spektras

Priklausomai nuo konkretaus tapetų tipo, prekyboje šiuo metu galima rasti įvairioms kainų kategorijoms priklausančių variantų. Tai reiškia, kad sienas apklijuoti vienokiais ar kitokiais tapetais galėsite net ir turėdami nedidelį biudžetą ar, pavyzdžiui, norėdami atnaujinti rečiau lankomas patalpas. Lygiai taip pat rasite ir prabangesnių variantų svarbiausioms namų erdvėms. Įvairių tipų ir stilių tapetus siūlo Pigu.lt el. parduotuvė – šioje svetainėje juos įsigysite palankiomis sąlygomis.

Susipažinus su visais tapetų privalumais, nesunku įsitikinti, kad šis sienų dekoravimo būdas iš tiesų yra vertas dėmesio. Jei ieškote paprastų, tačiau ilgaamžių sprendimų, šis variantas Jums turėtų palikti puikų įspūdį.