Finansai

Mokama ar nemokama buhalterinės apskaitos programa?

Kas naujo pas buhalterius? Taip, kaip ir visi specialistai, taip pat ir buhalteriai nuolat tobulėja, mokosi ir ieško būdų, kaip būtų galima palengvinti savo darbą. Būtent tam yra sukurta buhalterinės apskaitos programa. Ji labai padeda buhalteriams sparčiau bei tiksliau atlikti darbus bei dalintis rezultatais.

Kartais buhalterinės apskaitos programa gali būti diegiama naujai arba toks buhalterio darbo įrankis yra keičiamas kitu. Svarbiausia, kad minimas darbo įrankis būtų naudingas buhalteriui bei prisidėtų prie įmonės procesų gerinimo. Dėl to yra reikalinga tinkamai suplanuoti pokyčius ir jiems atitinkamai pasiruošti.

Kitas svarbus aspektas vykdant pokyčius įmonėje bei planuojant biudžetą – kiek bus reikalinga išlaidų buhalterinės apskaitos programinės įrangos įsigijimui. Savaime suprantama, kad tai – investicija ir ji gali kainuoti vieniems, atrodytų, nemažą dalį pinigų, o kiti į tai pasižiūrės kaip į nesunkiai atsiperkantį variantą, nes juk buhalterinės apskaitos programa yra tarsi neapčiuopiamas daiktas, bet vis dėlto juo naudosimės ne vienerius metus. Tad galvos dėl to kaip ir neturėtų skaudėti.

Reikalinga ne tik įsigyti buhalterinės apskaitos programą, bet ir ja rūpintis. Jeigu reikalinga, vis įdiegti naujas funkcijas, rūpintis jos priežiūra. Kiekviena šias apskaitos programas parduodanti įmonė gali pateikti vis kitas sąlygas. Tad tampa svarbu ir programos palaikymas, ir papildymai, ir duomenų saugojimas, pritaikymas bei mokymai. Vieni gali pasiūlyti visas šias funkcijas nemokamai (žinoma, tikėtina, kad šios sumos jau gali būti paslėptos „po buhalterinės programos kaina“), o kitos paprašys vis susimokėti už vienokių ar kitokių funkcijų įdiegimus, apmokymus bei patobulinimus. Patariama atidžiai susipažinti su sutarties sąlygomis, kad nekiltų keblumų bei neaiškumų ateityje.

Norėdami taupyti ir išleisti kuo mažiau buhalterinėms apskaitos programoms, galite jas naudoti ir nemokamai, bet turėkite omeny, kad jos turės minimalų funkcijų skaičių. Tad laikui bėgant tikrai gali pritrūkti vienokio ar kitokio patobulinimo bei darbo palengvinimo. Privalu atsižvelgti ir į tai, kokio dydžio įmonei reikalinga apskaita. Nes pigi ir labai paprasta buhalterinės apskaitos programa gali tikti individualiam arba labai mažam verslui, o tuo tarpu didelei kompanijai net neverta į tai dairytis.