Olimpines zaidynes
Laisvalaikis

Olimpinės žaidynės ir keletas įdomybių

Vasaros Olimpinės žaidynės sulaukia paties didžiausio įvairių sporto šakų sirgalių dėmesio visame pasaulyje, o kadangi Olimpiada vyksta kas ketverius metus, jos su dar didesniu nekantrumu ir jauduliu laukia daugybė žmonių – kartu nepamirštant ir profesionalių sportininkų, kurie yra pasiruošę kovoti dėl aukso medalių ir garsinti savo šalį.

Olimpinių žaidynių metu Olimpinis miestelis sulaukia ypatingai didelio žiūrovų skaičiaus, televizijos kanalai fiksuoja žiūrovų skaičiaus rekordus, o sporto lažybos pritraukia vis daugiau sporto mėgėjų. Taigi, kai Olimpiada yra toks svarbus sporto įvykis visame pasaulyje, apie jas įdomu pateikti ir keletą faktų.

Olimpiniai aukso medaliai daugiausiai pagaminti iš sidabro

Olimpinis aukso medalis yra kiekvieno profesionalaus sportininko svajonė. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl sportininkai vyksta į Olimpines žaidynes. Be abejo, turbūt dauguma iš jūsų iki šiol manėte, kad aukso medaliai yra gaminami iš aukso? Ir tai būtų visiškai logiškas spėjimas. Tačiau iš tikrųjų iš aukso šie medaliai buvo gaminami tik iki 1912 m. Nuo to laiko Olimpiniai aukso medaliai yra gaminami daugiausiai iš sidabro, o aukso juose yra apytiksliai vos 6 gramai. Tuo tarpu Tokijuje vykusioms vasaros Olimpinėms žaidynėms medaliai buvo pagaminti iš 80 000 tonų perdirbtos elektronikos. Tokijo Olimpinių žaidynių aukso medaliai svėrė apytiksliai 556 gramus, o tai reiškia, kad jei šie medaliai būtų buvę pagaminti iš gryno aukso, jie kainuotų apytiksliai 30 000 eurų.

Bent viena Olimpinių žiedų spalva yra kiekvienos šalies vėliavoje

Modernių Olimpinių žaidynių pradininkas Baron Pierre de Coubertin sugalvojo penkių Olimpinių žiedų simbolį, kuris kiekvienam iš mūsų yra puikiai pažįstamas. Tačiau tikrai ne kiekvienas žino, jog kiekvienas Olimpinis žiedas buvo nuspalvintas skirtingomis spalvomis nebe priežasties. Olimpinių žiedų spalvos yra mėlyna, žalia, geltona, juoda ir raudona. Tokios spalvos buvo pasirinktos todėl, kad bent viena iš šių spalvų yra kiekvienos šalies vėliavoje.

Tik 5 šalys yra dalyvavusios visose moderniose vasaros Olimpinėse žaidynėse

Ar žinojote, kad tik penkios šalys yra dalyvavusios absoliučiai visose moderniose vasaros Olimpinėse žaidynėse? Ir tai yra Graikija, Prancūzija, Šveicarija, Didžioji Britanija bei Australija.