Laisvalaikis

Plaukimas baidarėmis Žeimena pirmą kartą: ko tikėtis kelionės metu?

Baidarių nuoma yra vienas geriausių būdų norintiems paįvairinti kasdienybę ir aktyviai praleisti laiką gamtoje bet kuriuo metų laiku. Jeigu svarstote, kuri Lietuvos upė tam tinkamiausia, Žeimena rytų Lietuvoje yra geras pasirinkimas tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems baidarininkams.

Atsakome, ką verta žinoti ruošiantis plaukimui.

Įvertinkite savo fizines galimybes

Nors plaukimas Žeimena nėra itin pavojingas ir tinka net pradedantiesiems, planuodami kelionę būkite realistai ir žinokite savo ribas. Nebandykite vienu metu aprėpti daugiau, nei galite: plaukimas turi būti malonus, sukelti nedidelį fizinį nuovargį, tačiau per daug intensyvi kelionė gali pakenkti jūsų savijautai ir saugumui.

Jei dar nesate plaukioję baidarėmis, pirmas plaukimas turėtų apsiriboti maždaug 5-7 km distancija, pasroviui Žeimenos upe. Žinoma, kai turite jau patirties, verta išbandyti ilgesnę kelionę. Galbūt netgi galite keliauti pirmyn ir atgal, pirmiausia pakildami prieš srovę ir plaukdami atgal į pradinį tašką. Tačiau pirmosioms kelionėms nekelkite aukštų fizinių lūkesčių: atsipalaiduokite ir mėgaukitės plaukimu!

Pasirūpinkite saugumo priemonėmis

Kad baidarių nuoma būtų ne tik smagi, bet ir saugi, nepamirškite saugos priemonių! Gelbėjimosi liemenės – bene svarbiausias komponentas saugumui užtikrinti, tačiau svarbios ne tik jos. Taip pat galite atsinešti švilpuką ir mobiliojo ryšio priemonę, jei prireiktų iškviesti pagalbą, neperšlampantį dėklą telefonui ir atsarginę virvę, jei jums ar kam nors kitam prireiktų vilkimo virvės, kad galėtumėte grįžti į krantą.

Apsirenkite atsižvelgdami į vandens ir oro sąlygas

Vienas geriausių plaukimo baidarėmis Žeimena ar kita upe patarimų – apsirengti pagal vandens temperatūrą. Net jei liksite baidarėje, vis tiek tikėtina, kad sušlapsite. Taigi, pasirūpinkite rūbais, kurie atitinka sezoną ir vandens temperatūrą. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad pučiantis vėjas gali lemti žemesnę jutiminę temperatūrą. Jeigu plaukiate vėsiuoju metų laiku, verta pasirūpinti neperšlampama apranga ir atsarginiais drabužiais.

Ekspertai pataria atsižvelgti ir į UV spinduliuotę. Jeigu plaukiant Jus veiks intensyvūs saulės spinduliai, pasirūpinkite apsauga nuo saulės (SPF turėtų siekti 50). Plaukiant baidarėje verta dėvėti kepurę ar skrybėlę, akinius nuo saulės. Tai padidins apsaugą nuo saulės.