IT,  Laisvalaikis,  Prekės ir paslaugos

Šių laikų fotoaparatai ir jų pasirinkimas

fotoaparataiNet ir nesidomintys fotografavimu ir fotoaparatais puikiai žino, kad pastarųjų įvairovė šiais laikais tikrai stebina. Ir nors daugeliui atrodo, kad fotografavimo funkciją puikiai atlieka ir paprastas mobilus telefonas, kažkodėl profesionalai vis dar perka atskirus fotoaparatus po kelis ar net keliolika tūkstančių eurų ir dar tiek ar daugiau moka už skirtingus objektyvus. Vien https://www.b-a.eu/c1680/Fotoaparatai internetinė parduotuvė siūlo tūkstančius skirtingų fotoaparatų ir jų priedų, tad kaip tokioje gausybėje nepasiklysti naujokams, nieko neišmanantiems apie fotografavimą bet norintiems būti populiariais socialiniuose tinkluose? Pabandykime rasti atsakymą.

Paprasčiausias ir turbūt ne blogiausias patarimas tiesiog mėgėjams turėti nuotraukų yra tiesiog fotografuoti mobiliuoju telefonu. Juose esančios skaitmeninės foto kameros šiais laikais tikrai gali patenkinti daugelio poreikius. Žinoma, pagal tai teks rinktis ir telefoną, nes toli gražu ne visuose juose esančiomis kameromis galima išgauti bent kiek kokybiškas nuotraukas. Kita vertus, turėdami telefoną ir fotoaparatą viename, galite sutaupyti vietos, patogiau bus krauti vieną prietaisą vietoj dviejų ir iš karto galėsite talpinti nuotrauką į socialinius tinklus.

Tiems, kurie ieško pigaus fotoaparato, tačiau nenori tam tikslui naudoti mobilaus telefono, verta rinktis ką nors iš skaitmeninių fotoaparatų asortimento. Tiesa, jis tikrai didelis. Čia galime rastis pasiūlymų ir už keliasdešimt, ir už kelis šimtus eurų eurų. Jie skirsis tiek nuotraukų kokybe, tiek ir kitomis funkcijomis, tačiau visumoje užims maždaug tarpinę stadiją tarp mobiliųjų telefonų foto kamerų ir veidrodinių fotoaparatų.

Na o profesionalai renkasi veidrodinius fotoaparatus. Juos matysite ir pas žinių reporterius bei kitus žurnalistus, ir pas foto menininkus, ir pas vestuvių fotografus. Veidrodinius fotoaparatus naudojame išgauti ženkliai geresnę nuotraukų kokybę, natūralesnes spalvas nei tai padarys įvairūs skaitmeniniai analogai. Pagrindinė to priežastis – tai didesnė veidrodinių fotoaparatų matrica, leidžianti geriau ir natūraliai perteikti vaizdą. Įvairūs veidrodinių fotoaparatų gamintojai dažnai siūlo ir visą gausybę įvairių jiems skirtų objektyvų. O tai leidžia kur kas kokybiškiau išplėsti savo nuotraukų tematikos ribas – natūralu, jog peizažui reikia plataus kampo objektyvo, o fotografuodami paukščius norėsite kuo labiau juos priartinti. Aplinkybių išties yra įvairiausiu, ir šioje vietoje vėl gi skaitmeninės funkcijos toli gražu neleidžia pasiekti objektyvų teikiamos kokybės.

Tie, kas nori geros nuotraukų kokybės, tačiau veidrodiniai fotoaparatai jiems tiesiog per dideli ir nepatogūs, paprastai renkasi sisteminius fotoaparatus. Ir nors kai kuriems jie atrodo mažiau patogūs, turi mažesnį objektyvų pasirinkimą, vis tik paprastiems fotografams mėgėjams, mėgstantiems gerą nuotraukų kokybę, tai ko gero yra geriausias pasirinkimas. Sisteminiai fotoaparatai paprastai pasižymi ne prastesne nei veidrodiniai nuotraukų kokybę, tačiau yra gerokai mažesni, patogesni kelionėse ar tiesiog kišenėje. Tiesa, jie vis dar brangesni už skaitmeninius, tačiau po truputi pinga ir vis labiau populiarėja tarp fotografų mėgėjų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *