Prekės ir paslaugos,  Verslas

Verslo ir asmeninių finansų valdymas

kotedzu skelbimaiJūsų verslas pagaliau pasiekė pakankamai dideles aukštumas, apie kurias verslo vystymo pradžioje galėjote tik pasvajoti? Dabar įmonės banko sąskaitoje galima matyti pakankamai dideles pinigų sumas, kurios gerokai papildo apyvartines lėšas ir bendrą įmonės biudžetą? Jei taip, greičiausiai ir jūsų keliami reikalavimai tapo kur kas didesni. Be to, tikėtina, kad daugelį iki tol būdingų užduočių norite pakoreguoti. Trumpiau tariant, kuo verslas tampa didesnis, tuo labiau norima būti visiškai nepriklausomiems nuo pašalinių veiksnių.

Pavyzdžiui, puikiai suprantama, kad labai didelė dalis įmonių savo biuro patalpas nuomojasi. Taip daroma dėl labai paprastų priežasčių – pinigų trūkumo ir noro kaip įmanoma labiau sutaupyti, nepamirštant ir netikrumo jausmo dėl savo pradėto verslo ateities. Tai reiškia, kad stengiamasi išvengti labai didelių ir staigių išlaidų. Tuo tarpu, kai verslas ima labai sparčiai augti ir matomas akivaizdus įmonės finansinės padėties pagerėjimas, įmonių savininkai ima galvoti ir apie nuosavų patalpų įsigijimą. Tokiais atvejais parduodamos patalpos tampa labai aktualiu klausimu. Ir nors tai yra tik vienas iš daugelio pavyzdžių, jis puikiai atspindi tai, apie ką kalbame.

Todėl jei turite būtent tokį sėkmingai besivystantį verslą, pravartu pagalvoti, kuriose srityje galėtumėte nuveikti dar daugiau, tokiu būdu ilgalaikėje perspektyvoje sutaupydami kur kas didesnę pinigų sumą nei dabartiniu atveju. Kita vertus, nereikėtų pamiršti ir dar vieno svarbaus bei aktualaus veiksnio, kuris būna susijęs su gerėjančia verslo padėtimi ir vis didėjančiomis įmonės pajamomis. Tai verslo savininko priimami neteisingi sprendimai – trumpiau tariant, išlaidavimas ir atsipalaidavimas.

Tai yra labai didelė ir dažna problema, kuri būna būdinga daugeliui greitai savo tikslą pasiekiančių verslininkų. Jie ima išlaidauti ir net nesusimąsto, kad anksčiau ar vėliau jų įmonės padėtis gali suprastėti – juolab, kad jei visi brangūs pirkiniai yra įsigyjami iš savo įmonės apyvartinių lėšų. Norint tokių nepatogumų išvengti, reikėtų apgalvoti ne tik savo įmonės išlaidas, tačiau ir priimamus savo asmeninius sprendimus.

Taigi, turėtumėte visuomet galvoti kuo produktyviau ir stengtis rasti kuo palankesnį variantą. Pavyzdžiui, jei matote, kad finansinė padėtis yra labai puiki, jums tikrai nebūtina didžiosios dalies savo lėšų skirti naujam nekilnojamojo turto objektui, kuriame apsigyventumėte. Tam galite pasinaudoti banko suteikiama būsto paskola. Jei peržvelgtumėte, kokiomis kainomis pasižymi dabartiniai kotedžų skelbimai, suprastumėte, kad tikrai ne visuomet yra tikslinga būstą pirkti grynaisiais. Ir nors naudojimasis būsto paskola šiek tiek išaugina bendrą sumą, kurią tenka grąžinti, tokiu atveju nėra patiriamos staigios ir didelės išlaidos, kurios galėtų neigiamai paveikti žmogaus finansinę padėtį (nepamirštant ir paties verslo finansinės padėties). Todėl tokie ir panašūs sprendimai padeda lengviau judėti pirmyn, nerizikuojant nei savo, nei savo verslo dabartine ir ateities padėtimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *