Laisvalaikis

Vestuvės ir gyvenimas santuokoje

gyvenimas santuokojeVestuvės turbūt viena iš gražiausių švenčių žmogaus gyvenime, tačiau po vestuvių ceremonijos daug kas keičiasi. Vedybinis gyvenimas yra kitoks vien dėl to jog žmonės gyvena kartu. Daugiausia sunkumų sulaukia nepasiruošusios jaunos poros, kurios tuokėsi galbūt iš reikalo, gal per greit. Dažniausia abu sutuoktiniai prededa pastebėti partnerio trūkumus jau po vestuvių. Atsiranda priekaištų ir nesutarimų, ko pasekoje skirybos yra neišvengiamos. Kiekvienais metais keičiasi jaunų žmonių norai ir pasaulėžiūra, nesutarimai dažniausia tik ryškėja, štai dėl ko tiek daug jaunu porų skiriasi.

Vedybinis gyvenimas ne visuomet būna rožėm klotas kaip gali atrodyti iš pradžių. Kažkuria prasme galima sakyti kad vedybinis gyvenimas – tai darbas. Ir dažniausia jauni žmonės tuokiantis to nesupranta, nežino kas jų laukia. Bet negalima vienareikšmiškai sakyti, kad jauniems tuoktis yra blogai. Vestuvės neišvengiamai anksčiau ar vėliau ateina į kiekvieno žmogaus gyvenimą ir viskas priklauso nuo pačių jaunavedžių, kaip jie pasiruošę gyvenimui santuokoje.

Turbūt visi sutiksime, kad žmonės yra skirtingi, vieni mėgsta vienus dalykus, kiti kitus. Mąstymas skirtingas, tad natūralu, kad norint gerai gyventi santuokoje reikia derintis vienas prie kito. Jeigu nebus abipusio sutarimo, supratimo vienas kito atžvilgiu, tuomet ši santuoka yra pasmerkta skiryboms ir tai tik laiko klausimas. Labai svarbu yra prisitaikyti prie kito žmogaus, bet visiškai atsisakyti savo interesų taip pat negalima. Tokiu atveju vienas iš partnerių gali likti kaip auka, kuris tiesiog taikstosi su viskuo. Savo partnerį reikėtų priimti su visais privalumais ir trūkumais. Jeigu pastebėsime tik trūkumus ir nuolat priekaištausime, tuomet gero abipusio sutarimo vargu ar galima tikėtis.

Santuokoje labai svarbu su savo partneriu šnekėtis, dalintis savo mintimis, išgyvenimais. Abipusis supratimas ir bendravimas yra būtinas, neužtenka vien tik stebėti kas vyksta. Leiskite partneriui dalyvauti jūsų gyvenime, juk tai ir yra vedybinis gyvenimas. Dalinkitės savo mintimis ir taip leisite savo partneriui geriau jus pažinti. Įsiklausikite, kas jums yra sakoma ir vertinkite tai. Jeigu negirdėsite kas jums sakoma, tai vėlgi konfliktas yra neišvengiamas, tai tik laiko klausimas. Nesvarbu kas nutiktų, ir džiaugsme ir varge partneriai turi būti kartu. Jeigu vienas iš jaunavedžių kenčia, o kitas bando tiesiog atsiriboti ir nekreipti dėmesio, tuomet tokia santuoka ilgai netruks, arba vienam iš partnerių tai ir liks kančia.

Bėgant laikui, žmonių mintys ir mąstymas keičiasi, todėl partneriams reikia prisitaikyti vienas prie kito, keistis kartu, rasti bendrą sprendimą esamoms problemoms. Dalijimasis savo mintimis, patirtimi stiprina sutuoktinių tarpusavio ryšį ir supratimą. Nepamirškite to ir negyvenkite uzžsisklendę kiekvienas su savo mintimis. Tuomet vedybinis gyvenimas taps daug šviesesnis gražesnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *