Laisvalaikis

VOKIEČIŲ AVIGANIAI: DRĄSŪS, PROTINGI IR LABAI RIZIKUOJA SUSIRGTI ARTRITU

Kiekvieną mėnesį pabrėšime populiarią šunų veislę, kuriai gresia artritas. Kalbėsime apie tai, ką mėgstame juose, ir svarstysime, kaip išlaikyti juos sveikus. Šį mėnesį daugiausia dėmesio skiriame vokiečių aviganiams, nes tai antra pagal populiarumą šunų veislė pasaulyje. Kiekvieną mėnesį užsukite ir sužinokite, kokiai veislei skiriama vis daugiau dėmesio!

Vokiečių aviganiai (dažnai vadinami GSD, kas reiškia vokiečių aviganis) yra tokie mieli šuniukai, o išauga į ištikimus, grakščius ir stiprius kilnaus charakterio šunis, pasižyminčius aukštu intelektu. Dėl savo populiarumo ir visų dalykų, dėl kurių vokiečių aviganiai yra unikalūs, ši veislė yra tikras stebuklas. Amerikos kinologų klubo (AKC) duomenimis, pasaulyje yra daugiau kaip 193 šunų veislės, o GSD yra antra pagal populiarumą veislė pasaulyje. Tam yra daugybė priežasčių, ir mes čia pabandysime išskirti keletą iš jų.

5 SVARBIAUSI DALYKAI, KURIŲ KAI KURIE ŠUNYS NETURI

Štai keli dalykai, kuriais vokiečių aviganiai yra unikalūs ir išsiskiria iš kitų veislių.

GSD yra labai protingi. Jie gali atlikti beveik viską, ką juos išmokysite. Jei turite GSD, tai žinote. Jei jo neturite, galite įsivaizduoti, kokie protingi jie turi būti, nes matote juos oro uostuose kaip narkotikų ieškančius šunis, policijos automobilyje kaip K-9 padalinį arba net bendruomenėje kaip tarnybinius šunis.

Dėl šio intelekto GSD yra lankstesni nei kiti šunys savo gyvenimo būdu. Nors vokiečių aviganiams idealiai tinka gyventi name su dideliu kiemu, iš tikrųjų jie gali būti gana laimingi ir bute, jei per dieną gauna pakankamai fizinio krūvio.

Puiki sveikata. Vokiečių aviganiai gali ilgai gyventi dėl geros sveikatos. Pagrindiniai GSD sveikatos pavojai yra susiję su jų dydžiu: jie gali lengvai susirgti klubo ir alkūnės sąnario displazija, kuri dažnai sukelia artritą. Sumažinkite riziką kentėti, ankstyvuoju jų gyvenimo etapu sveiką mitybą papildydami judėjimo papildais. Gera išvaizda. Vokiečių aviganiai yra vieni puošniausių šunų. Tai grakščios būtybės, turinčios storą, gražų kailį ir smalsias, išraiškingas akis.

Stiprūs bendravimo įgūdžiai. GSD turi dideles ausis, todėl viską girdi. Nors jūs galite to negirdėti, jie tikrai girdi ir jums tai praneš. Tos ausys ir akys padeda jų išraiškingam žvilgsniui. Jie yra įvaldę “galvos pakreipimą”, kai ausys yra įspaustos, tarsi sakydami… “Ką tu nori pasakyti?” Prieš manydami, kad praleidome keletą puikių savybių, prisiminkite, kad šiame sąraše buvo išvardyta tai, ko GSD turi daugiau nei dauguma kitų veislių. Jie vis dar panašūs į kai kurias kitas populiarias veisles, nes yra pasitikintys savimi, drąsūs, stiprūs ir ištikimi šeimos šunys.

5 DALYKAI, KURIUOS ŽINO GSD AUGINTINIO TĖVAI

Jūs žinote nosies atspaudus. Jų aštri uoslė veda juos ten, kur jie nori eiti, o tai reiškia, kad nosies atspaudų rasite visur, ypač stiklinėse vietose, pavyzdžiui, prie langų ir stiklinių durų. Greičiausiai ten bus nosies atspaudas, nes jūsų GSD jį tyrinėjo.

Buvo kelis kartus paliestas. Kalbant apie nosis, turėdami GSD greičiausiai ne kartą buvote pastumti. Taip yra todėl, kad jie priklauso darbinių šunų grupei. Visoms ganyklinėms veislėms būdingas instinktyvus gebėjimas kontroliuoti kitų gyvūnų (taip pat ir jūsų) judėjimą.

Jūs žinote, kad kažkas ar kažkoks šuo yra lauke, net jei to nematote. Dėl vokiečių aviganių aštrios klausos, jei kažkas vyksta už kelių kilometrų, jūsų GSD apie tai žino ir praneš jums. Tas lojimas kartais pribloškia, bet bent jau žinote, kad kažkas yra lauke… Ar tai tik kaimynas, ar ir šuo, jau kita istorija.

Jums netrukdo šunų plaukai. Įrodymai dabar yra ant jūsų. GSD šunys daug loja, o automobilyje greičiausiai turite pūkelių šepetėlį, kad prieš kur nors važiuodami nuvalytumėte tuos šunų plaukus.

Jūs nesate sofos mėgėjas. Kaip galėtumėte būti? Turite GSD, vieną aktyviausių šunų veislių. Būdami darbinių šunų veislių atstovai, šie šunys aktyviai dirba tarnybinėse srityse, saugo žemę, dangų ir jūsų namus.

PAGRINDINĖS GSDS SVEIKATOS PROBLEMOS SPRENDIMAS

Kaip jau minėjome, vokiečių aviganiai yra nepaprastai sveiki šunys. Tokio dydžio, kokie jie yra, jie gyvena palyginti ilgai. Dauguma GSD gyvena iki 13 metų, o tai yra gana didelis amžius tokio dydžio šuniui. (Tai daugiau nei 90 metų šuniškais metais!) Pagrindinė GSD grėsmė sveikatai – artrito rizika. Dėl stambaus sudėjimo ir atletiškumo daugelis vokiečių aviganių kenčia nuo sąnarių problemų. Tai ypač paveikia klubo ir alkūnės sąnarius, tai vadinama klubo arba alkūnės sąnario displazija. Dėl šių sąnarių problemų GSD šunims kyla didelė rizika susirgti osteoartritu arba artritu.

Visada geriausia užkirsti kelią problemoms, o ne vėliau jas spręsti. Dėl sąnarių skausmo ar artrito GSD šunys gali pradėti lėtėti anksčiau nei tikėtasi. Padėkite saugiai ir natūraliai palengvinti šiuos požymius, papildydami jų mitybą sąnarių papildu.

Pasirūpinkite, kad jūsų šuo vis dar būtų aktyvus, nes tai padės sąnariams geriau dirbti. Tai apima reguliarius pasivaikščiojimus ir žaidimus su šunimi. Puiki proga nueiti į šunų parką! Užkirskite kelią artrito požymiams, kol jie dar neprasidėjo! Sąnarių papildai gali skatinti sąnarių sveikatą ir kremzlių vystymąsi, todėl šunys ilgiau išliks aktyvūs ir jaunatviški. Sužinokite, ko ieškoti sąnarių papilduose savo šuniui.Jei jūsų vokiečių aviganiui 5 ar daugiau metų, apsvarstykite galimybę pradėti vartoti sąnarių papildą, nes daugumai vokiečių aviganių, vartojančių kasdienę dozę, galima pastebėti kremzlės pagerėjimą. https://www.haustier365.de/deutscher-schaferhund/deutscher-schaferhund-schwarz/